12 spôsobov, ako prírodne odstrániť hemoroidy a zbaviť sa bolesti, svrbenia a krvácania

Hemoroidy sú pomerne bolestivou a nepríjemnou záležitosťou. Hovoriť o nich sa mnoho ľudí zdráha, pričom ide o jeden z najčastejších zdravotných problémov.Ich liečba často nie je vôbec jednoduchá. Na trhu sa dajú zohnať rôzne prípravky, ich účinnosť je však buď dosť slabá, prípadne len dočasná.Na druhej strane, prírodná medicína ponúka niekoľko nadmieru efektívnych spôsobov, ako sa hemoroidov zbaviť a vyriešiť tak ich nepríjemné prejavy ako sú krvácanie, bolesti, svrbenie či opuchy.

Nie každý spôsob môže vyhovovať všetkým, preto sme sa rozhodli publikovať hneď 12 takýchto odporúčaní. Vy si tak môžete vybrať to, čo je pre vás najprijateľnejšie.Taktiež, ak by jeden spôsob nezabral, po ruke je hneď množstvo ďalších. Najlepšie výsledky ale prinesie kombinácia viacerých.

1. Muškátový oriešok

Pri hemoroidoch sa ukázala ako pomerne účinná táto metóda: Vezmite 1/4 čajovej muškátového orieška nasypte ho do pohára vody. Užite to večer a potom znova ráno.

Muškátový oriešok je pomerne silné korenie, preto ho v žiadnom prípade neužívajte vo väčšom ako uvedenom množstve. Ak ste citliví, alebo máte menšiu telesnú váhu, dávku znížte na 1/8 čajovej lyžičky.Užívajte denne až do zlepšenia problémov s hemoroidmi, nie však dlhšie ako 1 týždeň. Ak by vám muškátový oriešok nerobil dobre, kúru prerušte a skúste niečo iné.

2. Horúci kúpeľ s epsomskou soľou

Budete si to vyžadovať 15 až 20 minútový kúpeľ 3 krát do týždňa, aby ste sa zbavili opuchov, svrbenia a štrbín po hemoroidoch. Táto metóda je výborná hlavne na vonkajšie hemoroidy.

Kúpeľ by sa mal vykonávať vždy po veľkej potrebe.

Pokračovanie na druhej strane!

You may also like...