4 EFEKTÍVNE SPÔSOBY ODSTRÁNENIA ZÁPALU MANDLÍ BEZ ZÁKROKU CHIRURGA!

Ľahko sa človek cíti trochu divne, keď si všimne, že majú malé biele nugety uložené vo svojich mandlích. Oficiálnym názvom týchto malých bielych nugetov sú TENSIL STONES a mnohí ľudia, ktorí ich majú, ani nevedia, že ich majú.

ČO JE PRÍČINOU?

Tonsilky sa vyvíjajú, keď hlien, baktérie, mŕtve kožné bunky a zvyšky potravinových častíc vznikajú vo vnútri mandľových kryptoch (vrecká mandlí). Tieto mandle kamene majú často bielu až žltkastú farbu a majú jemnú textúru.

Keď sa vyvinú tieto kamene môžu spôsobiť rôzne problémy ústneho zdravia, ako je chronický zápach dychu v dôsledku anaeróbnych baktérií, ktoré ich spôsobujú. Mnoho ľudí, ktorí majú mandľove kamene, budu mať pocit, že v ich krku je niečo upchaté. Ako si viete predstaviť, môže to mať za následok podráždenie hrdla, ťažkosti s prehĺtaním jedla a dokonca aj s dýchacími problémami.

KTO ich dostane?

Je pravdepodobnejšie, že zažijete tonzilové kamene, ak trpíte chronickým zápalom mandlí, nepraktizujete dobrú hygienu ústnej dutiny a ak sú vaše mandle nezvyčajne veľké.

Odstránenie mandlí však nie vždy zaručuje, že mandle kamene sa v budúcnosti nevrátia. Okrem toho odstránenie tonzilov je ako vyňatie časti imunitného systému potrebnej na zabránenie vstupu baktérií a vírusov do tela cez ústa.

Pokračovanie na druhej strane.

You may also like...