8 signálov, že trpíte intolereanciou na lepok, ktoré každý ignoruje !!

Neznašánlivosť lepku je v poslednej dobe stále viac skloňované slovné spojenie. Ako si mnoho ľudí môže myslieť, neznášanlivosť lepku nie je potravinová alergia a neznamená celiakiu. Skôr je to stav čreva, ktorý môže mať negatívny vplyv na celkový životný štýl. Podľa Food Renegade nestrávený lepok (hlavne u pšenice a iných obilnín) je v črevách telom považovaný za cudzí predmet, ktorý dráždi črevá a mikroklky na stene tenkého čreva. Pozrite sa na 8 bežných príznakov neznášanlivosti lepku, samozrejme tieto môžu znamenať aj niečo iné avšak ak ich pociťujete už dlhšie bez zjavnej príčiny, určite zvážte návštevu vášho lekára a informujte sa.

Ako sa hovorí načúvajte svojim črevám. Zažívacie problémy sú možno najvýraznejšou známkou neznášanlivosťi lepku. Potom, čo zjete potraviny obsahujúce lepok, môžete najpravdepodobnejšie zažívať plynnatosť, nadúvanie, hnačku alebo zápchu. Poškodenie sliznice tenkého čreva v dôsledku konzumácie potravín obsahujúcich lepok, môže viesť k zlému vstrebávaniu minerálov, vitamínov a iných výživných látok z jedla, ktoré jete.

Mnoho ľudí s neznášanlivosťou lepku zažívajú zahmlievanie pred očami, dezorientáciu a podivný pocit, že stratili rovnováhu.

Pokračovanie na Druhej Strane!

You may also like...