8 vecí ktoré sa stanu vášmu telu, keď začnete každý deň konzumovať med. Čistí pleť, podporuje trávenie atď…

6. Zdravý spánok

Dobrý spánok je zárukou psychického a emocionálneho zdravia každého človeka. Med prispieva k produkcii serotonínu, ktorý sa mení na melatonín – hormón podporujúci rýchle zaspávanie. Takže lyžička medu pred spánkom a dobrý odpočinok je zaručený.

есть мед

7.Obnova zažívacieho traktu

Na zlepšenie trávenia sa odporúča zjesť lyžičku medu na prázdny žalúdok. Takýto jednoduchý rituál vám pomôže vyhnúť sa výskytu chorôb, ktoré sa môžu spájať s gastrointestinálnym traktom. Okrem toho, na ceste do žalúdka med zničí baktérie a uzdravuje rany na sliznici žalúdka.

употребление меда

8. Antidepresívum

Glukóza, ktorá je obsiahnutá v tomto výrobku, je nevyhnutná pre naše neuróny. Je rýchlo absorbovaný do krvi, čo pomáha uvoľniť a zmierniť záchvaty a liečiť psychické poruchy.

употребление меда

Doprajte si každé ráno 1 čajovú lyžičku medu na prázdny žalúdok a 1 čajovú lyžičku vždy pred spánkom. Môžete ho tiež nahradiť cukrom pri sladení čaju. V tomto prípade však musíte trochu počkať, kým čaj vychladne, pretože teplota nad 60 stupňov zabíja všetky užitočné látky v mede. A ešte posledný tip ako med využiť: ak chcete antivírusové účinky medu zvýšiť niekoľkonásobne, pridajte k nemu cesnak. Takýto doslova zázračný liek si vyrobíte pridaním 3-4 menších hlávok nakrájaného cesnaku do 500 ml medu.

употребление меда

Zdroj:Chillin.sk

You may also like...