Lekár vymyslel jednoduchý test pomocou ktorého zistíte, koľko rokov ešte budete žiť!

Koľko rokov ešte budeme žiť? To je otázka, nad ktorou sa zamýšľame tým viac čím sme starší . Vďaka brazílskemu lekárovi Claudiovi Gil Araujo poznáme tento jednoduchý test, ktorý môžete navyše vyskúšať priamo doma a to v priebehu niekoľko sekúnd. Možno Vám napovie viac o tom, ako dlho ešte budete žiť. Samozrejme, berte to s rezervou, a ak máte s jeho vykonaním problémy, mali by ste s tým začať niečo robiť.

Doktor Araujo prišiel s týmto testom po tom, čo si všimol, že jeho pacienti majú často problémy s rovnováhou a silou, ako je napríklad zdvihnúť niečo z podlahy či vstávanie zo stoličky. Vzhľadom na to, že takéto problémy môžu súvisieť s následnými pádmi a zraneniami, napadlo ho, či pružnosť a rovnováha môžu byť použité pre meranie priemernej dĺžky života.

Jeho hlavnou myšlienkou bolo najmä motivovať pacientov. Keď Vám doktor povie: „Mali by ste s tým začať niečo robiť,“ často si len pomyslíme svoje a nič neurobíme. Keď Vám však doktor povie: „Ak s tým nič neurobíte, do 5 rokov by ste tu už nemuseli byť,“ začneme si tohto problému všímať viac.

Mnoho drahých prístrojov, a tiež niektoré liečby sú pre pacientov nedostupné. Preto Araujo a jeho kolegovia vyvinuli test, ktorý môžete vykonať priamo vo Vašom obývačke. Nevyžaduje žiadne zariadenie a uskutočniť ho dokážete už za pár sekúnd.

Pokračovanie na ďalšej strane!

You may also like...