Mladá lekárka objavila spôsob, ako zničiť rakovinu bez operácie, chemoterapie či ožarovania

 

Rovnako ako mnohí z nás, aj Dr. Hadiyah Green má veľmi osobnú skúsenosť s rakovinou. Potom, ako stratila nie jedného, ale až dvoch svojich blízkych kvôli rakovine, sa rozhodla urobiť všetko preto, aby ju raz a navždy porazila.

Namiesto snahy o zarobenie peňazí alebo získania vlastného povedomia  Dr. Hadiyah Green využíva svoje vzdelanie a jedinečný súbor zručností na to, aby sama našla liek. Napokon sa jej to podarilo. Zistila, ako zničiť rakovinu bez toxických vedľajších účinkov a to pomocou lasera. Toto je jej príbeh.

Príbeh doktorky Hadiyah Green

Hadiyah vychovala teta Ora Smith a strýko, generál Lee Smith v St. Louis, americkom štáte Missouri. Bola vždy vynikajúcou študentkou, rozhodla sa preto pokračovať v štúdiu fyziky na Alabamskej univerzite. Stala sa tak prvou vo svojej rodine, ktorá úspešne absolvovala vysokú školu.

Krátko po promóciách jej teta oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu a toto tajomstvo v sebe držala celých 8 rokov.Ora odmietla liečbu a povedala, že radšej by zomrela, ako by mala absolvovať chemoterapiu alebo ožarovanie.

„Bola to pre mňa ťažká správa,“ povedala Dr. Green, „najskôr som jej nerozumela.“ 

Jej teta zomrela o tri mesiace neskôr. Krátko potom jej strýkovi diagnostikovali rakovinu pažeráka, ale ten, na rozdiel od jej tety, podstúpil chemickú liečbu.

Lekári mu dávali 3 mesiace života. Dr. Green sa rozhodla liečiť ho sama.

Strýko žil ešte 10 rokov. Bohužiaľ, chemoterapia a ožarovanie sa ukázali také strašné ako Ora predpovedala. Konvenčná liečba ho úplne znetvorila.

„Muž, ktorý ma vychoval, už nebol taký istý. Jednoducho to nebol ten istý človek.“, povedala Dr. Green.

V mysli Dr. Green skrsla otázka, prečo liečba musí ovplyvniť celé telo, keď jej strýko mal rakovinu len v jednej časti tela?

Od tohto okamihu zasvätila svoj život hľadaniu liečby, ktorá nemá také strašné vedľajšie účinky.

Dr. Green objavila lasery

Dr. Green začala počas svojho doktorandského štúdia veľa čítať o laserovej technológii. To bol moment, kedy ju osvietilo – čo keby použila lasery priamo na rakovinové bunky?

Strávila ďalšie tri roky vo svojom laboratóriu, kde rozvíjala laserovú technológiu.

Laserové lúče boli schopné ničiť rakovinové bunky bez poškodenia zdravých buniek alebo akýchkoľvek iných buniek v tele, ktoré ich obklopujú.

Nedávno, v mladom veku ako 35 ročná, Dr. Green dosiahla veľký úspech. Dokázala úplne zničiť rakovinu u myší bez poškodenia zvyšku tela. Stala sa tak prvým človekom, ktorý úspešne vyliečil rakovinu pomocou lasera.

Pokračovanie na ďalšej strane!

You may also like...