Prečistite si svoje hrubé črevo rýchlo a jednoducho s týmito domácimi spôsobmi!

Hrubé črevo, časť tráviaceho systému, je zodpovedné za vstrebávanie vody, solí, vitamínov a živín z nestrávených zvyškov potravín, ktoré neboli spracované v tenkom čreve a za odstraňovanie pevného odpadu z tela. Avšak, pokiaľ nefunguje správne, začne absorbovať toxíny miesto ich odstraňovania, čo spôsobuje problémy ako je bolesť hlavy, nadúvanie, zápcha, plynatosť, priberanie na váhe, málo energie, únava a iné chronické ochorenia.

Tieto problémy môžu byť spôsobené aj nestrávenými potravinami (veľa potravín, ktoré dnes jeme sú plné prísad, konzervačných látok a iných chemických látok), čo vedie k vzniku toxínov v tele.

Keď však hrubé črevo prečistíte, môžete sa ľahko zbaviť škodlivín a podporiť tak zdravé črevné baktérie. Zvýšite si tým energiu a zlepší sa aj vstrebávanie vitamínov a živín. Existuje viacero spôsobov ako na to. Ale ja sa prikláňam k jednoduchým prírodným domácim prostriedkom.

Prinášame vám zozbieraných 10 domácich možností ako prečistiť hrubé črevo:

1. Voda

To najlepšie, čo môžete urobiť, je piť veľa vody. Odporúča sa piť najmenej 10 pohárov vody za deň, aby vášmu telu bolo dodané dostatočné množstvo tekutín potrebných k vyplaveniu škodlivých toxínov a odpadu z tela prirodzeným spôsobom.

TIP: Spolu s vodou môžete tiež piť aj čerstvé ovocné a zeleninové šťavy.

2. Jablkový džús

Čerstvá jablková šťava je jedným z najlepších domácich prostriedkov pre prečistenie hrubého čreva. Jej pravidelné pitie podporuje stolicu, štiepi toxíny a zlepšuje zdravie pečene a celého tráviaceho traktu.

TIP: Deň začnite s 1 pohárom jablkovej šťavy. Po 30 minútach vypite pohár vody. Opakujte to niekoľkokrát v priebehu dňa a to po dobu 3 dní.

3. Citrónová šťava

Citrón má antioxidačné vlastnosti a jeho vysoký obsah vitamínu C priaznivo pôsobí na tráviaci systém. Preto je citrónová šťava vhodná pre jeho prečistenie.

TIP: Zmiešajte šťavu z 1 citróna, štipku morskej soli a trochu medu v pohári vlažnej vody. Roztok vypite ráno na lačný žalúdok. To vám pomôže nabrať viac energie, zlepšiť pohyb čriev a v neposlednom rade zlepšiť stav vašej pokožky.

4. Surové zeleninové šťavy

Pre prečistenie hrubého čreva je dobré vynechať varené jedlo aspoň počas jedného – dvoch dní. Miesto pevnej stravy pite čerstvé zeleninové šťavy niekoľkokrát denne. Zelená zelenina obsahuje chlorofyl, ktorý pomáha odstrániť toxíny.

TIP: Hotové zeleninové šťavy z obchodu neobsahujú účinné enzýmy. Radšej si doma odšťavujte čerstvé šťavy z mrkvy, cvikle, kukurice, tekvice, špenátu, kelu, atď… Môžete tiež piť bylinkové čaje.

Pokračovanie na druhej strane!

You may also like...