Tajomstvo takmer 2-násobného zlepšenia pamäte a zvýšenia výkonu mozgu

Mozog potrebuje správne živiny, aby mohol fungovať efektívne a výkonne.

To platí rovnako pre pamäť, ako aj vyššie kognitívne funguje ako sú premýšľanie, riešenie problémov a celkové logické myslenie.

Kde tieto živiny získať? Dnes vám prezradíme 15 potravín, u ktorých je dokázané, že zvyšujú mozgovú kapacitu, zlepšujú pamäť a zvyšujú výkon mozgu.

A to nielen o nejaké zanedbateľné percentá. Ak sa o svoj mozog budete dobre starať a dodávať mu to, čo potrebuje, jeho výkon sa dá zlepšiť až o uctihodných 80%.

Samozrejme, nemusíte konzumovať všetky tieto potraviny naraz. Avšak čím viac z nich zakomponujete do svojho jedálnička, tým lepšie budú na tom váš mozog a inteligencia.

1. Rozmarín

Zrejme najznámejšou bylinkou na zlepšovanie mozgových funkcií je rozmarín. Látky, ktoré sa v ňom nachádzajú, podstatnou mierou zvyšujú výkon mozgu.

Nemusíte ho ani len konzumovať. Dokonca stačí, že si k nemu budete privoniavať.

Jednoducho položte rozmarín na okno v miestnosti, kde trávite čas, alebo použite vonný olej na masáž. Zvyčajne sa riedi s iným nosným olejom ako napríklad slnečnicovým, pretože je veľmi koncentrovaný.

2. Červená repa

Červená repa obsahuje látky, ktoré zlepšujú prietok krvi v tele a tým aj v mozgu. Lepšie prekrvený a okysličený mozog podáva aj lepšie výsledky.

3. Vajíčka

Na zlepšenie pamäte zaraďte do svojich raňajok  jedno vajíčko.

Vaječné žĺtko obsahuje cholín, ktorý je veľmi prospešný pre zdravie mozgu.

4. Ryby

Sardinky, losos, makrely, treska, ančovičky… Tieto ryby obsahujú omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA, ktoré sú pre správnu funkciu mozgu nevyhnutné.

Niektoré dravé ryby môžu však byť znečistené ťažkými kovmi, preto je lepšie konzumovať tie menšie ako sardinky alebo ančovičky.

5. Avokádo

Pokračovanie na druhej strane

You may also like...