Táto fenka bola po celý svoj život zavretá v pivnici! jej reakcia, keď ju prvýkrát pustili z klietky je neopísateľná!

„Správa sa ako zviera,“ neraz si povieme. No nebolo by to lepšie nahradiť „Správa sa ako človek?“ Pretože zvieratá, nech sú, aké chcú, nevie byť kruté. Áno, zabijú, aby prežili, či v sebaobrane. Ale zabijú rýchlo a (takmer) bezbolestne. Určite sa nebudú vyžívať v týraní ostatných, ako to vie len človek.

 

Človek ako bytosť, neprestane nikdy fascinovať. Na jednej strane vieme skomponovať majstrovské diela, cestovať do vesmíru, či skúmať tajomstvo mikrosveta. Ale na druhej strane vieme spôsobiť neľudské utrpenie. Príkladom je aj maličká fena pudlíka, B.B, ktorá celý svoj život strávila v neľudských podmienkach. Vitajte v desivom svete množiarní!

Toto maličké stvorenie, pudlík B.B, strávilo celý svoj život zamknuté v malej klietke v suteréne mlynu v Severnej Karolíne. V septembri ho objavila Humane Society of the United States (HSUS). Pracovníci, ktorí ho objavili, tvrdili, že B.B sa využívala čisto len na množenie. Pre nehumánne majiteľov nebola nič viac, než zdrojom peněz.Vrhala šteňatá jedno za druhým, bez nároku na slnko, čistý vzduch, či slobodu. „Bola veľmi vychudnutá, vyzerala ako beznádejné stvorenia,“ tvrdí Jessica Lauginier, ktorá bojuje proti zvieracím zločinom práve pre spoločnosť HSUS.

Pokračovanie na ďalšej strane!

You may also like...